Komody od lat są bardzo efektownym elementem wyposażenia naszego mieszkania. W nowoczesnych aranżacjach znajdują coraz to nowsze oraz szersze zastosowanie. Warto jednak przed jej zakupem zwrócić uwagę na kilka elementów, dzięki którym nasz zakup okaże się w pełni wartościowym.

Przede wszystkim zaplanuj przestrzeń

Wybierając meble do mieszkania nie zawsze kierujemy się w pierwszej kolejności zdrowym rozsądkiem, jednak jest on konieczny, jeśli chcemy w naszym mieszkaniu zmieścić wszystkie wybrane elementy. Zanim kupimy komplet pasujących nam do stylu mebli zastanówmy się, jak będą one ustawione w pokoju – może się okazać, że z któregoś elementu trzeba będzie zrezygnować lub wybrać zupełnie inny komplet ze względu na złe zakomponowanie. Najlepiej wspomagać się poglądowym rysunkiem z zaznaczonymi odległościami.

Jakie cechy powinna mieć idealna komoda?

Komoda, jako mebel przeznaczony przede wszystkim do przechowywania, powinna posiadać:

  • Głębokie i pakowne szuflady, w których spokojnie zmieścimy większe elementy, jak zapasowa pościel czy ręczniki. Jeśli przestrzeń będzie zbyt duża, możemy ją bez problemu podzielić wewnętrznymi przegrodami.
  • Dostosowaną wielkość do metrażu pomieszczenia – nawet najpiękniejsza w naszej opinii komoda musi pasować wielkościowo do pokoju – jeśli będzie zbyt duża, masywna czy zbyt mała, może spowodować zaburzenie ogólnej kompozycji i harmonii.
  • Musi być dostosowana do naszych potrzeb, więc w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, na jaki rodzaj rzeczy ją przeznaczymy. Niektóre komody posiadają kombinację jednocześnie półek oraz szuflad, dzięki czemu możemy w nich schować naprawdę różne rzeczy.
  • Wykonane powinny być z dobrej jakości materiałów, szczególnie szuflady, aby ich dno nie odpadło pod wpływem nieznacznie cięższych przedmiotów czy ubrań.

Ważne jest bezpieczeństwo

W wyborze komody powinniśmy kierować się czymś znacznie więcej, niż tylko gustem. Ze względu nie tylko na zdrowie naszych dzieci, ale i nas samych, powinniśmy wybierać solidne meble, które będą stabilnie posadowione na ziemi i nie będą miały tendencji do chybotania. Jeśli mamy małe dzieci, możemy poszukać takiego egzemplarza, który zamiast ostrych kantów będzie na końcach zaokrąglony.

Postaw na funkcjonalność

Komody mają dzisiaj naprawdę szerokie zastosowanie. Niektóre z nich świetnie zastąpią stolik kawowy w salonie, inne, pokryte odpowiednimi impregnatami lub wykonane ze specjalnych, odpornych na wilgoć materiałów, doskonale sprawdzą się do przechowywania w łazience na przykład ręczników.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *