Lodówka to urządzenie, które znajduję się w każdej kuchni. Dzięki niej produkty codziennego spożycia zachowują dłuższą świeżość. Przy wyborze sprzętu tego typu, musimy pamiętać parametrach, a zwłaszcza klasie energetycznej. Wszystkie potrzebne informację, dzięki którym wybór lodówki stanie się prostszy znajdziesz w poniższym artykule, który odpowie Ci na pytanie jaką lodówkę warto kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki.

Klasa energetyczna najlepszej lodówki dopasowana do możliwości

Właściwie nagłówek akapitu mówi wszystko – klasa energetyczna, jaką charakteryzuje się lodówka musi być dopasowana do naszych możliwości. Jest to stały wskaźnik, dlatego najbardziej istotne jest, aby kierować się właśnie nim przy wyborze sprzętu. Ważne są również dodatkowe funkcje, czy pojemność, ale to właśnie klasa energetyczna determinuje, czy będziemy w stanie sprostać kosztom eksploatacji sprzętu.

Optymalny będzie wybór lodówki cechującej się klasą A+++, gdzie „plusy” oznaczają stopień zmniejszenia zużycia. W tym przypadku znaki mamy trzy, co oznacza, że zużycie energii będzie na bardzo niskim poziomie. Pamiętaj, że im nowocześniejsza lodówka, tym wyższa klasa energetyczna.

Drzwi w najlepszej lodówce. Pojemność urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne mamy 3 rodzaje lodówek: jednodrzwiowe, dwudrzwiowe i side by side. Pierwszy typ to lodówka klasyczna, gdzie występują jedne drzwi otwierane na jedną ze stron. Kupując tego typu lodówkę sprawdź, w którą stronę otwierają się drzwi, aby nie było to uporczywe. Lodówki dwudrzwiowe to swego rodzaju dwa w jednym. Do dyspozycji mamy nie tylko lodówkę, ale zamrażalnik, do którego prowadzą osobne drzwiczki. Z kolei te lodówki są wysokie, dlatego pamiętaj, aby nie przedobrzyć z wysokością urządzenia. Pamiętaj również o stronie otwierania drzwi.

Side by side to sprzęt najnowocześniejszy. Lodówki tego typu posiadają dwoje drzwi, ale każde skrzydło otwierane jest w inną stronę. Za nimi, zazwyczaj w górnej części znajduje się również zamrażalnik. Lodówki side by side oferują znacznie więcej miejsca na przechowywanie produktów.

Wybór pojemności lodówki zależy głównie od ilości domowników, a także od przyzwyczajeń. Jeśli jadasz często poza domem, lub nie masz licznej rodziny – wybierz lodówkę o przeciętnej pojemności. Z kolei, jeśli rodzinę masz dużą i lubicie codzienne, wspólne posiłki – lodówka powinna mieć co najmniej 240 litrów pojemności.

Jaka lodówka do 1000zł?

Kupując budżetową lodówkę,  zwróć uwagę na pojemność, klasę energetyczną i funkcjonalność. Elementy te wpływają na codzienne użytkowanie, dlatego im warto przyjrzeć się przy każdym budżecie, nawet najniższym. Najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to żywotność i bezawaryjność – warto poczytać opinie o lodówkach w internecie czy zapytać na forach.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *